Apple iPhone SE (2020) Recenze

Aktualizováno: 27.07.2020 Autor
Recenze
Mobilní telefony

Apple přichází na trh s novým modelem iPhone SE (2020), který se od ostatních modelů odlišuje nejen svou velikostí, ale také cenou.

Již nikoho nepřekvapí, že nové modely od Applu dostanou počáteční cenovku v řádech několika desítek tisíc korun a tuto cenu sníží až při oznámení dalšího modelu. 

Ovšem v tomto případě můžete nový iPhone SE zakoupit za necelých 13 000 Kč, což je velmi podobná cena jako při nástupu deset let starého iPhonu 4 v roce 2010.


Displej

Apple iPhone SE (2020) Displej

Pokud se zaměříte na displej, všimnete si, že Apple se nesnažil držet trendů s cílem vytvořit telefon s co nejužším rámečkem, ale naopak se vrátil ke svému starému designu a dokonce na spodní stranu vrátil klasické tlačítko.

Vzhledem k jeho menší velikosti displeje má také nižší rozlišení (1334 × 750 px), které vás sice neurazí ale ani neoslní. Co naopak zůstalo stejné s jeho předchůdcem je IPS displej, který dodá displeji jasné a syté barvy.


Fotoaparát a video

Fotky z iPhonu vypadají u všech modelů ve většině případů skvěle, ať už díky skvělé čočce nebo pomocí softwarové (programové) úpravy.

12 MPx zadní fotoaparát zvládá fotky za denního světla stejně dobře jako jeho předchůdci a to přes to, že má na zadní straně pouze jednu čočku.

Focus (zaostření) je také velmi rychlý a výsledné fotky jsou plné barev, dokáží zachytit i nejmenší detaily a vypadají naprosto přirozeně.

Tento model ovšem trochu strádá u fotek pořízených za horších světelných podmínek a kvalitou je lze přirovnat ke staršímu modelu iPhone 6S.


Výkon a funkce

Šesti jádrový procesor s frekvencí 2,6 GHz v kombinaci s operační pamětí o velikosti 3 GB zaručí plynulý chod systému, všech vašich aplikací a her. Výkon je téměř stejný jako u předchozího modelu iPhonu 11, kde jediná změna spočívá v menší velikosti RAM.

Pro porovnání rozdílů ve výkonu a všech ostatních parametrů můžete využít dostupné porovnání iphone modelů.


Celkové zhodnocení

Jedná se o menší verzi telefonu s nižším rozlišením, který se ovšem díky menším rozměrům lépe drží a vejde se pohodlně do kapsy. 

Navíc vám poskytne vám dostatečný výkon pro plynulý chod všech aplikací a výborný fotoaparát, který dokáže za denního světla pořídit skvělé fotografie.


Apple iPhone SE (2020)
Levnější verze iPhonu 11 se skvělým fotoaparátem
Nižší cena
Skvělý fotoaparát
Dobrá baterie
Nižší rozlišení displeje